A Könyvfesztiválra jelent meg két nagyszerű magyar fantasy-regény: Kleinheincz Csilla Ólomerdője és Moskát Anita Bábel fiai című könyve, mindkettő a Gabo Kiadó SFF-sorozatának keretein belül, nemrég mindkettőről írtunk ismertetőt és interjú is olvasható a szerzőkkel itt és itt.
A Gabo Kiadó felajánlása révén most két-két példányt sorsolunk ki a könyvekből a következő nyereményjátékon.
A könyvekért mind emailen, mind Facebookon is lehet játszani a következő módokon:
EMAIL:
Egy-egy példányt nyer mind a két regényből (azaz megnyeri az Ólomerdőt és a Bábel fiait is) egy szerencsés azok közül, akik helyesen válaszolnak az alábbi kérdésekre.
I: Melyik két helyszínen játszódik a Bábel fiai?
II: Mi az Ólomerdő idén érkező folytatásának címe?
Az információk felkutatásához egy kis detektívmunkát kell végeznetek: a válaszokat a kiadó SFF sorozatának blogján találjátok, Anita és Csilla bejegyzéseiben.
A válaszokat a jatek.sfmaghun(kukac)gmail.com emailcímre várjuk, a tárgymezőbe írjátok be: GABOSFF
FACEBOOK:
Egy-egy könyvet nyer valaki (azaz megnyeri az Ólomerdőt és a Bábel fiait is) azon FB-felhasználók közül, akik lájkolták az SFmagot és a játék bejegyzését (ez a játék bejegyzés linkje), és a bejegyzés alatt választ adnak az alábbi kérdésre:
Melyik a kedvenc könyved a GABO SFF sorozatából, vagy melyiket szeretnéd mindenképpen beszerezni? (A felfedező, Mitágó-erdő, Shada, London folyói, Ólomerdő, Bábel fiai és hamarosan jön A holnap határa)
A sorsolást itt a kommentelők között fogjuk megejteni.
(Természetesen mindkét módon lehet játszani.)
A jelentkezési határidő 2014.05.12. (hétfő) 20:00 óra. Utána sorsolunk!
A két regény fülszövege:
A kamasz Emesét még gyerekkorában hagyta el az anyja és tért vissza otthonába, a tündérek áthatolhatatlan erdejébe. A lány azóta is visszavárja, de amikor eljön érte egy szív nélküli lovas, kénytelen szembesülni vele, hogy szülei sok mindent eltitkoltak előle, és a mágikusnak hitt másik világ egyáltalán nem olyan, amilyennek képzelte. Tündérek, lovagok, varázslat: mindez csak mese, az igazság sokkal bonyolultabb és fájdalmasabb.
Az Ólomerdő egyszerre rendhagyó fantasy és árnyalt családtörténet, amely bátran szembemegy a mesékkel szembeni elvárásainkkal. Egy fiataloknak és időseknek egyaránt ajánlható történet sorsról és döntésekről, ígéretekről és következményekről, valamint arról, hogy néha a mesehősök tetteit is irányíthatja önzés és hatalomvágy.
Kleinheincz Csilla könyve 2007-ben már megjelent és sikert aratott, a régóta várt folytatásokat ez az átdolgozott kiadás készíti elő.
Folyik a munka Bábelben, mert mindenki tudja: aki felhúzza a tornyot, azé a hatalom. Az építkezésnél használt ereklyék, amelyek egy másik világból származnak, kezdik felmondani a szolgálatot, a papság soraiban intrika üti fel a fejét, amely lázadással fenyeget. A próféta, aki a bábeli egyházat alapította, halott, a torony pedig a mi világunkból szólít magának új látnokot.
Dávid, a korábban festőként dolgozó fiatalember egy ideje látása fokozatos elvesztésével küzd. Zavaros vízióiból megtudja, hogy a torony vette el szeme világát, ezért Bábelbe utazik, de hamarosan belekeveredik az egyházon belüli hatalmi játszmákba. Arzén, a város új főpapja, próbál kitörni édesapja árnyékából, a reformoknak azonban nincs helye ott, ahol vérrel és testrészekkel áldoznak Bábelnek.
A bibliai Bábel történetére alapozott modern és kegyetlen regényben vallás és babona csap össze a racionalitással.
Moskát Anita novellái után az elmúlt évtized egyik legizgalmasabb magyar fantasztikus könyvével jelentkezik.
Hozzászólások
["; echo the_author_posts_link(); echo " további írásai]"; } else { print '
A cikk írója nem adta meg az LFG.HU-s azonosítóját (vagy nincs neki).'; } ?>
Hello.Erre az email címre nem lehet elküldeni,mert azt írja ki hogy nem megfelelő email cím.akkor ez most hogyan van?
Zsófi:
Nekem nem volt gond az e-mail címmel.
Biztos butaságot kérdezek, de lecserélted a „(kukac)”-t „@”-ra?
Zsófi: az a gond, hogy a wordpress motor a email linkhez hozzáírja a bejegyzést is, így a lineklés nem jó.
De maga az emailcím igen, közel 100 levél jött is a postafiókba.
Zoltán kérdése lehet a megoldás, a kukac helyére @-ot kell írni, esetleg ez lehet a hiba.