Így áll a világ: Bruce Sterling és John Lebkowsky ideiév-értékelője mindig kötelező olvasmány.
***
***
Raymond Chandler így vélekedett a science fictionról.
***
Újabb űrtávcső a bolygókutatásnak?
***
A Szilícumvölgyben már robotok (is) gurulnak a bűn nyomában.
***
A Rock Paper Shotgun netes magazin összegyűjtötte, hogy milyen számítógépes RPG-ket várnak 2016-ban.
***
Mikorra készül el a Trónok Harca legújabb kötetete? A szerző mindent tisztáz.
***
Minden évben örülhetünk, hogy újabb nagyszerű művek lesznek közkincsek – ám ha elvégezzük a kivonást, ebbe némi szomorúság is kerül.
***
Tíz modern középkori történet.
***
A 21. század lánya a Wang folyón.
Max Gladstone arról, mi alapján válogatta tavaly az olvasmányait.
***
Sir Terry Pratchettre lánya emlékezik.
***
Geekek a pszichológia szemszögéből.
Hogyan tervezzünk fantasypáncélt Felicia Daynek? (És mi van, ha nincs páncéltervezői diplománk?)
***
Acélpatkány sci-fi blogján megtudhatjátok, hogy milyen fantasztikus könyvek várhatóak 2016-ban.
***
Kezdeményezés egy magyar Lovecraft fanzine létrehozására. Írók, illusztrátorok munkáit várják.
***
Vajon még mindig tartja magát az az meggyőződés, hogy csak férfi írhat jó sci-fi? Pedig.
***
Hekkerek verssel fertőztek meg több millió szervert.
***
Jeff Vandermeer tavalyi kedvenc könyvei.
***
Kate Elliott egy cikksorozatot indít blogján a világépítésről.
Amennyiben hírt, sajtóközleményt, új könyvmegjelenést vagy érdekes linket szeretnél megosztani velünk a fantasztikum világából, küldj levelet az sfmaglink_@_gmail.com címre. Az egyszerűség érdekében kérjük, a beérkező ajánlók ne legyenek hosszabbak néhány mondatnál. Az SFmag fenntartja a jogot a beérkező anyagok szelektálására. Az ajánlások akkor kerülhetnek be az aktuális heti hírsavlátába, ha az adott héten szerda éjfélig beérkeznek.
Hozzászólások
["; echo the_author_posts_link(); echo " további írásai]"; } else { print '
A cikk írója nem adta meg az LFG.HU-s azonosítóját (vagy nincs neki).'; } ?>
„Vajon még mindig tartja magát az az meggyőződés, hogy csak férfi írhat jó sci-fi? Pedig.”
A csak facebookon lehetséges hozzászólás a rasszizmus egy 21. századi formája. Azért írom ezt ide, mert a bloghoz ezek szerint nem tudom.
„Max Gladstone arról, mi alapján válogatta tavaly az olvasmányait.”
„In the end, I settled on a related project: I wouldn’t read two books by straight white cis men back to back.”
Hát gratulálok.
Sam Reed: de attól, hogy ezt ide beírod, a roboraptor készítői még nem fognak tudomást szerezni a problémádról…
https://youtu.be/9kZHx-K_G-8
Egy dologra azért kíváncsi vagyok. Ez a heti hírek rovat mennyire reprezentálja az sfmagos stábot úgy általában? Mindenki progresszív, kotaku/salon/rockpapershotgun/io9 látogató, aki ügyel arra, hogy a megfelelő színű szerzők könyveit olvassa, követi Wil Wheatont, Felicia Dayt és esetleg kicsit szégyenli is ciszgender előjogait, vagy azért még nem mindenki zakkant meg teljesen?
Attila: „Amennyiben hírt, sajtóközleményt, új könyvmegjelenést vagy érdekes linket szeretnél megosztani velünk a fantasztikum világából, küldj levelet az sfmaglink_@_gmail.com címre. ” 😉
Csak a magam nevében tudok nyilatkozni: amikor érdekes linket látok, akkor beteszem. Az érdekesbe beletartozik az is, hogy hogy képzeli a jövőt egy szovjet diafilm, az is, hogy milyen menő 3D nyomtatóval fantasypáncélt készíteni (Felicia Daytől függetlenül is), illetve igen, vannak olyan linkek is, amikre remélem, hogy legalább te vagy Sam Reed reagálsz (mert más aktív kommentelő nem nagyon van…).
És geometriai izomériától függetlenül is érdekes lehet, hogy hogy, mit, és miért olvas Gladstone, aki már második éve ott szerepel az sfmagos írók kedvence szerzői között.
(Az e heti válogatásban lesz egy interjú John Scalzival ahol beszél a diverzitásról a scifiben – sajnos nem a Kotakun jelent meg… :p)
„(mert más aktív kommentelő nem nagyon van…)”
Esetleg el lehet tűnődni ennek az okán is.
„Az e heti válogatásban lesz egy interjú John Scalzival ahol beszél a diverzitásról a scifiben”
Roppant izgalmas témáról egy fontos személytől, alig várom, hogy leközöljétek.
Legalább szellőztetnétek néha ebben az elefántcsonttoronyban…
Attila, ha megírod, milyen témákat, szerzőket, híreket hiányolsz, ígérem megpróbálok legalább heti egy linket találni.
Attila: nyilván nem egyenlő arányban olvassuk és küldjük be a híreket, hanem ki-ki az érdeklődésének megfelelően. Én például szökőévente egyszer, mert más dolgokat követek a neten, és feltételezem, hogy az embereket nem érdekli, a rókák hányféle testtartásban tudnak területet jelölni, vagy hogy Párizs melyik külvárosában volt legutóbb utcai késelés.
És ugyan nem asszimilált még mindenkit átütő sikerrel a borg, azért van pár dolog, amiben egyetértünk. Az sfmag eddigi öt éve után szerintem nem derült égből villámcsapás, hogy a stáb alapvetően liberális értékrendet vall , és hogy ez többnyire egybeesik az ún. SJW-k világnézetével. Nyilván nem a szélsőséges hülyeségekre gondolok, de sem Wheaton, sem Day, sem Scalzi nem vall szélsőséges nézeteket. Sőt, Scalzi pontosan tudja, meddig mehet el a trollkodásban, és mikor kell komolynak maradnia, többnyire egyet is értek vele. Nem kéne lekicsinyelned („egy fontos személytől”), tagadhatatlanul a műfaj egyik legismertebb kortárs szerzője, rád vet rossz fényt, ha ezt nem ismered el, csak mert elvi problémáid vannak vele. Nem az a baj, hogy nem értesz egyet vele vagy akár velünk. Csak nem értem, hogy miért vagy úgy fennakadva, ha egy világos és nagyjából konzisztens értékrenddel bíró oldalon többnyire a saját értékrendjével egyező tartalmak jelennek meg.
Az, hogy valaki támogatja, hogy ne csak fehér angolszász hetero férfiak írjanak áleurópai álfeudális fantasy-t és tökös gyarmatosító sci-fit, nem jelenti azt, hogy 1) a fehér angolszász hetero férfiak ne írjanak azt, amihez épp kedvük van 2) szégyellje magát mindenki, aki fehér, angolszász, hetero, netán férfi 3) zúzzák be az összes áleupai álfeudális fantasy-t és vessék máglyára a tökös gyarmatosító scifiket. Az. hogy szerintem tök jó, ha sokféle szerző sokféle könyvet ír, pontosan azt jelenti, hogy szerintem tök jó, ha sokféle szerző sokféle könyvet írt, nem azt, hogy akkor innentől fordítva lehetetlenítsünk el rétegeket.
” “(mert más aktív kommentelő nem nagyon van…)”
Esetleg el lehet tűnődni ennek az okán is.”
1) 2016 van, sokat változtak az internetes szokások a 400 hozzászólásos kritikák kora óta. Az olvasottság miatt tudtommal nem kell sem aggódnunk, sem szégyenkeznünk.
2) sajnos egyre kevesebb cikkünk van, azok nagy része nem clickbait címekkel és tartalommal megy ki. Persze minden cikkbe bele lehet kötni, de ha nem ez a cél, akkor (sajnos) az emberek többsége nem vesződik kommenteléssel
Igazán kedves az említésem 🙂