Epub formátumban, ingyenesen letölthető Raana Raas, vagyis Görgey Etelka Csodaidők sorozatának első kötete, amely az utóbbi évek egyik legsikeresebb magyar sci-fije, nem véletlenül.
***
Projekt Grimm és egy új fordításról
Idén két évszázada, hogy a Grimm testvérek kiadták legendás mesekönyvüket. Az évforduló tiszteletére európai mesemondók összeálltak, hogy a meséket számtalan nyelven előadják. És szintén erre az alkalomra időzítve jelent meg egy új, teljes fordítása a gyűjteménynek. Az első link a Project Grimm 2012 oldalára mutat, a másodikon egy beszélgetést olvashatunk a kötet két fordítójával.
***
Kihirdették a BSFA díj döntőseit
Az angol díj regényjelöltjeit alább olvashatjátok, a részleteket a Brit SF Szövetség honlapján tudjuk megnézni. Az egyik döntős regényről, Lavie Tidhar Osamájáról itt írtunk.
Cyber Circus by Kim Lakin-Smith (Newcon Press)
Embassytown by China Mieville (Macmillan)
The Islanders by Christopher Priest (Gollancz)
By Light Alone by Adam Roberts (Gollancz)
Osama by Lavie Tidhar (PS Publishing)
***
Új, posztapokaliptikus websorozat indul – ha a közönség is úgy akarja. A Kickstarter oldalán megtekinthetünk egy rövid előzetest, és adakozhatunk is a készítőknek.
***
Ha valaki még nem lenne benne biztos, hogy szeretné támogatni a Firelight Island elkészültét, az alkotó, Paul Duffield (Freakangels) összerakott egy kedvcsináló rajzfilmet.
***
Nick Mamatas tanácsai azoknak, akik mindenáron írástechnikai tanácsokat akarnak adni.
***
Az SFsignal gyorstalpalója a film vagy a regények elé.
***
Interjúeső:
A Fan Girl blog Paul S. Kempet, veterán logó alá írót kérdezi, ezúttal főleg a Star Wars regényekről.
Interjú a magyar származású Theodora Goss-szal, több helyen is.
Interjúk Joe Abercrombieval és Ken Liuval, a Lightspeed magazin Neil Stephensont kérdezi.
Patrick Rothfuss és Cory Doctorow podcastban beszélnek a könyveiről és terveikről.
Gaore R. R. Martin válaszol néhány kérdésre, enyhe spoilerekkel. És aki nem bír a következő kötetig várni, annak itt egy Westeros térkép app.
***
Szerkesztőségi tagunk, Lőrinczy Judit angol nyelvű személyes élménybeszámolója a tavalyi, XXXI. HungaroConról megjelent a World SF Blogon.
***
Csillagok Háborúja vegyesfelvágott
Befejeződött a Star Wars Uncut projekt: az Új reményt rajongók forgatták újra, tizenöt másodperces részletekben. Most megtekinthetjük a teljes filmet.
Amennyiben hírt, sajtóközleményt, vagy érdekes linket szeretnél megosztani velünk a fantasztikum világából, küldj levelet az sfmaglink_@_gmail.com címre. Az egyszerűség érdekében kérjük, a beérkező ajánlók ne legyenek hosszabbak néhány mondatnál. Az SFmag fenntartja a jogot a beérkező anyagok szelektálására. Az ajánlások akkor kerülhetnek be az aktuális heti hírsalátába, ha az adott héten szerda éjfélig beérkeznek.
Hozzászólások
["; echo the_author_posts_link(); echo " további írásai]"; } else { print '
A cikk írója nem adta meg az LFG.HU-s azonosítóját (vagy nincs neki).'; } ?>
http://archnihil.blogspot.com/2012/01/breaking-news.html 🙂
„Görgey Etelka Csodaidők sorozatának első kötete, amely az utóbbi évek egyik legsikeresebb magyar sci-fije, nem véletlenül.”
Miért az?
vinitor: töltsd le, olvasd el, és melátod 😉
Én csak az első kötetet olvastam, az alapján megállapítottam, hogy nem nekem íródott, de azt is, hogy miért rajonganak érte nagyon sokan.
A hazai zsáner eladási számait ismerve Etelka elsőkönyvesként gyakorlatilag „bankot robbantott”, még ha az eredeti kiadója a további köteteket már nem adta ki, a szerzőnek minden oka és lehetősége meg volt rá, hogy a további három részt is publikálja – önerőből, mert akkora olvasótábora lett, hogy ezt meg lehetett reszkírozni.
Ez pedig egyedülálló – miközben a szűk gettón belül elsőkönyvest alig adnak ki, vagy ha igen, a kiadó bukásra számíthat. (Mostanság már akkor is, ha a szerző „bejáratott”, sőt, esetleg hozzávágtak egy Zsoldost).
Az pedig már ennek a szűk gettónak a hibája, hogy nem volt képes ezt a sorozatot rendesen értékelni, főleg, hogy az első kötet – minden hibája ellenére – fényéveket vert (és szerintem legtöbbször ma is ver) a hazai SF regényekre.
Nekem úgy rémlik, hogy az első két kötet jött ki az eredeti kiadónál és azután függesztették fel a sorozatot, kvázi „magán”kiadásban ment ki a maradék kettő, azóta meg az első két kötetet is utánnyomták, így egységes formában is ott lehet a sorozat a polcon. Nekem a negyedik kötet annyira már nem jött be, de az összkép egyértelműen pozitív.