Híreink az SF világából.
***
Nyilvánosságra került a KIMTE Magyar Fantasy Díj nevezési és értékelési rendszere. A szöveggel kapcsolatban több észrevétel is született K. Varga Beáta (onsai) és László Zoltán (sezlony) blogján.
***
A Népszabadság Online futólag megemlékezik a Valóraváltó pályázaton győztes SFportal magyar szerzők külföldi kiadásának ötletéről is.
***
Az Avana Egyesület és az SFportal 2011. november 12-ére Sci-fi napot szervez. Helyszín a Budapest Jazz Klub, ahol többek között előadások és kerekasztal beszélgetések lesznek a sci-fi minden területéről. A részletekről a facebookon értesülhetnek az érdeklődők.
***
Ahogy korábban hírt adtunk róla, megújult a Fiction Kult fantasztikummal foglalkozó honlap, most részletesen megtudhatjuk, miben is áll a változás.
***
Iain M. Banks regényéből, A játékmesterből (The Player of Games) készült hangoskönyv bekerült a Galaxy Award finalistái közé. Nem mellesleg pedig hamarosan magyarul is megjelenik egy újabb Bank, a 2008-as Anyag (Matter) az Agave Kiadó gondozásában.
***
Érdekes és ötletes portrékat nézhetünk végig híres SF szerzőkről, mint H. P.Lovecraft, Asimov vagy Harlan Ellison.
***
Dan Simmons egy különleges ajándékkal örvendeztette meg rajongóit: egy „kisregény-szerűséget” közölt a honlapján.
***
A héten újabb interjút olvashattok William Gibsonnal és Richard Morgannel, valamint az SF Signal Barry M. Malzberggel beszélgetett a Galaxy Projektről.
***
A The Wall Street Journal online felületén több könyv kapcsán a sci-fi jövőjéről elmélkedik a cikk szerzője. Vajon milyen hatása van a sci-fi iránti csökkenő keresletnek, és maguk az alkotók hogyan alakítják szeretett zsámerüket?
***
Mi a baj az űrrel?
Tom Murphy esszéjében elmagyarázza, miért nem érdemes az űrbe vágynunk.
***
A New York Comic Conon Brandon Sanderson, Peter Brett, Phillipa Ballantine és más szerzők a fantasy jelenlegi helyzetéről beszélgettek. A fő kérdés az volt, hogy a Trónok harca sikeréből mit is lehet levonni a tematikára vonatkozóan.
***
Murakami Haruki új könyvei már-már eseményszámba mennek, így nem csoda, ha 1Q84 című új regénye kapcsán a The Guardian interjút készített a szerzővel. A történet első két kötete ráadásul a világpremierrel egy időben, október 25-én magyarul is megjelenik a Geopen Kiadónál, aki kíváncsi, itt beleolvashat a könyvbe.
***
Az SF Signal szokásos körkérdésében a legérdekesebb társadalmakat kereste a fantasztikum világában.
***
Jack Campbell, Taylor Anderson és Myke Cole beszélt arról, hogyan is adaptálják a valós katonai akciókat és jellemzőket a sci-fi és fantasy történetekbe.
***
Milyen lehet Dél-Afrikában fantasztikus irodalmat írni? Erre a kérdésre próbál választ adni a World SF blog cikke.
***
Ez a cikk pedig újra arról a témáról szól, amit előszeretettel hoznak fel a fantasztikummal kapcsolatban: minden fikciós mű egy kísérlet arra, hogy megértsük a világot.
***
A Clarkesworld októberi számában arról olvashatunk, milyen szépségek is rejlenek a független sci-fi filmek világában.
***
A Lightspeed pedig két képzőművészt, Francoise Beuzelint és Falk Haenselt mutatja be.
***
Néhány hír a fantasztikus filmek és sorozatok világából: a Watchowski testvérek visszatérnek a sci-fihez, Matt Reeves, a Cloverfield rendezője is beszáll a Twilight Zone film munkálataiba, sorozat készülhet a Zombielandből, lehet hogy lesz Bryan Singer rendezte Battlestar Galactica film és már készül az élőszereplős, amerikai Akira film az 1986-os Otomo kult-animéből.
***
Végezetül pedig a szokásos videók: elsőként Cristopher Nolan és a Star Wars:
Ezen a videón pedig Willam Shatner „előadásában” hallgathatjuk meg a Queen Bohamian Rhapsody-ját. Csak erős idegzetű fanoknak!
Hozzászólások
[cikkbot további írásai]
Ajjaj, Shatnertől én a Rocket Mant hallottam, és az… hát, oda tényleg kellettek az erős idegek!